Barevný podzimní den v MŠ

Léto se rychle překulilo a přišel krásný, teplý podzim. A tak jsme v naší Mš připravili pro děti BAREVNÝ PODZIMNÍ DEN. Poprosili jsme o spolupráci i rodiče.

Děti přišly v tento den oblečené v barvách podzimu nebo v podzimních maskách a za to dostaly podzimní medaile. Ve svých třídách si vyrobily a ozdobily svého třídního „ Ježečka“, opakovaly si podzimní básně, písně a pohybové hry. Povídaly si o podzimní přírodě, prohlížely knihy a encyklopedie.

Na zahradě na děti čekaly další podzimní hrátky: U „Kosíka“ hledaly obrázky zvířat a vyprávěly, co dělají v zimě a jak jim budeme pomáhat. „Paní Ježková“ se zase ráda parádí a tak jí nalepovaly papírové bodlinky. Při sportovní soutěži překonávaly překážky, aby přivezly „Veverce Čiperce“ oříšky a šišky na zimu. Navlékaly „Panu Ježkovi“ na špejle jablíčkové ražniči a vytvořily velikou hromadu z listí, aby měl teplý zimní pelíšek. Na závěr si všichni křídou na chodník svého ježečka nakreslili.

Velmi nás potěšil zájem rodičů a výborná spolupráce. Vyrobili svým dětem veselé masky, zajímavé podzimní klobouky i vyšívané tričko s motivy podzimu. Vytvořili doma spolu se svými dětmi krásné výrobky z přírodnin a přinesli je do Mš. Všechny práce jsme vystavili na chodbách a naše školka se oblékla do barevného podzimního kabátku.

Je veselá, pestrá a nám se tu moc líbí.   

Pavla Hasalová – učitelka MŠ