Adventní výlet do Guntramovic

Turistický kroužek v MŠ Budišov si letos moc krásného a teplého podzimního počasí neužil. I když děti stihly pár podzimních túr, během kterých navštívily např. PSÍ ÚTULEK nebo si prohlédly ČISTÍCÍ STANICI, přece jen jejich velký zájem o přírodu narušila častá absence díky velké nemocnosti. A byly to především neštovice a nachlazení, jež bránily dalším výšlapům.

Aby to dětem nebylo moc líto, rozhodli jsme se tedy, že společně s třídou Broučků navštívíme i teď v zimě Adventní výstavu v Guntramovicích. Dne 3.12.2012 jsme si tak udělali malý autobusový výlet do Guntramovic, kde mohly děti v budově bývalé školy shlédnout vánoční výzdobu, adventní věnce a betlémy. Dětem se výstava moc líbila a radost jim udělalo také velmi milé přivítání s čajem a vánočním cukrovím.

Během dopolední vycházky měly také možnost poznat život na vesnici – např. nakrmit ovečky, ale také psy, kočky, slepice aj. Děti dokonce na vlastní oči spatřily, jak vypadají liščí nory a během cesty zpět také viděly, kde se nachází a jak funguje lyžařský vlek. Cestou lesem zase sledovaly a určovaly stopy lesní zvěře ve sněhu. Na závěr je pan Fojtík pozval do Hasičské zbrojnice, kde si děti s radostí a nadšením vyzkoušely hasičskou výzbroj a prohlédly si veterána – hasičské auto. Po obědě, který jim připravily jejich maminky do batůžků, se plné dojmů a zážitků vrátily autobusem zpět do Budišova.

Všechny děti z turistického kroužku se už těší jaro, kdy budeme opět moci poznávat krásy živé i neživé přírody našeho města i okolí.            

E. Kostecká, J. Košarišťanová – učitelky MŠ