Psí spřežení v naší MŠ

Také vás zneklidňují zprávy o pokousání či napadení dětí psem? Bohužel, poslední dobou je to v naší společnosti velice častý jev. Aby i malé děti získaly vědomosti o psech a důležitosti jejich výcviku, rozhodli jsme se tedy v naší MŠ jednoho mrazivého dopoledne přijmout lákavou nabídku chovatele z Lipníka nad Bečvou, který nám představil svých pět tažných psů.

Akce, která proběhla 23. ledna 2013, byla pro děti nejen velmi zajímavá, ale především poučná. Majitel pejsků nejprve děti seznámil s velmi hodnou a přítulnou fenkou, kterou si děti mohly přímo v herně MŠ pohladit. Následně jim vyprávěl, jak probíhá skutečný výcvik, jak se psi chovají ve smečce nebo jak se k nim musíme chovat my, lidé. Také jim názorně předvedl, jak vycvičený pes dokáže poslouchat a reagovat na dané povely.

Největším zážitkem pak pro děti byla samotná jízda na saních tažených psím spřežením. Ani velký mráz dětem vůbec nevadil a společně si pejsky užily na sněhu velkou zábavu. O tento velký zážitek se podělily i se svými učitelkami, které si vyzkoušely řízení opravdového psího spřežení na vlastní kůži. Odměnou jim pak byl pohled na nadšené děti.

Poděkování za toto krásné a nevšední dopoledne patří nejen pejskům za jejich trpělivost a poslušnost během jízdy dětí na saních, ale i strážníkům městské policie – p. Baroňovi a p. Kobelovi, kteří nám pomáhali při zajišťování bezpečnosti při této akci, a také p. Šárce Veliké, která pro pejsky sponzorovala „občerstvení“. Už teď se všichni moc těšíme na další setkání v příštím roce.                                                                            

Evženie Kostecká - učitelka MŠ